301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Ekim 2015 - Cumartesi 01:33
 
ŞAHİN VERDİĞİMİZ BÜTÜN SÖZLERİ TUTACAĞIZ
MHP Ordu Milletvekili Adayı Onur Şahin, iktidara gelmeleri halinde verdikleri bütün sözleri tutacaklarını belirterek, “MHP çatışmacı değil uzlaşmacı, ayrıştırıcı değil bütünleştirici, kavgacı değil barışçı bir siyaset dili iddiasındadır.” dedi.
Siyaset Haberi       Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu 26. Dönem Milletvekili Adayı Onur Şahin, Kabadüz ilçesinde seçim çalışmalarını sürdürdü. Şahin partilileri ile birlikte çıkarma yaptığı Kabadüz İlçesinde bireysel hakların geniş manada kullanım hakkının MHP iktidarında mümkün olabileceğini söyledi.

Kabadüz’de yoğun bir ilgiyle karşılanan Şahin, esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek partisinin 1 Kasım seçimleri için hazırladığı seçim bildirgesinde bütün sözleri tutacağının altını çizerek MHP’nin temel projelerine dikkat çekti. Temaslarının ardından değerlendirmelerde bulunan Şahin; “Gücünü mukaddesattan, inançlarından, ilkelerinden ve Türk milletinden alan Milliyetçi Hareket Partisi, siyasette “toplumsal merkezi” hem inşa hem de temsil iddiasını taşımaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi çatışmacı değil uzlaşmacı, ayrıştırıcı değil bütünleştirici, kavgacı değil barışçı, ötekileştirici değil kucaklayıcı, bölen değil birleştiren, kaostan değil huzurdan beslenen, Türkiye’yi ve Türk milletini geleceğe birlikte taşıma iradesini ortaya koyan bir siyaset diliyle bu iddiasını pekiştirmektedir” dedi.

Bireysel hakların en geniş manada kullanım hakkını mutlaka MHP iktidarında sağlayacağız diyen Şahin şöyle devam etti; “Hür bireyi, güçlü sanayi, güçlü ekonomi, güçlü demokrasi ile yatırım, üretim ve istihdamı artırarak “müreffeh toplumu”; bunlarla birlikte milli birlik ve bütünlük, etkin dış politika, caydırıcı silahlı kuvvetlerin tesisi ile “güçlü devleti” inşa; küresel düzeyde insan haklarını, adaleti, sürdürülebilir kalkınmayı öne çıkararak ise “daha insani bir dünya”nın gerçekleştirilmesini tasavvur etmeyi hedeflemekteyiz” diye konuştu.

MHP’nin temel projelerine de değinen Şahin; “Milli ve evrensel düzeydeki politikalarını bu temel ilke ve kabuller ekseninde şekillendiren MHP; ülkemizin sorunlarını çözecek, Türkiye’yi dünyada saygın, sözü dinlenir, kalkınmış bir ülke yapacak projelerle milletimizin huzuruna çıkmaktadır. Temel proje alanları şu şekilde belirlenmiştir: Toplumsal Onarım Sürecinde Devlet ve Yönetim Reformu, Üreten Ekonomi Programı, Yoksullukla Mücadele Projesi, Terörle Mücadele ve Milli Birlik Projesi, Yolsuzlukla Mücadele, Ahlak ve Kalitenin Tesisi Projesi.

Türkiye’de uzunca bir süredir yaşanan “akıl tutulmasının” sona erdirilmesi ve toplumsal bir mutabakatla, birlikte yaşama iradesinin güçlendirilmesi ve vatandaşlarını hor görmek yerine onlara değer veren bir devlet aklının oluşturulması için bu ana projeler ile bunların uygulanmasını düzenleyen alt projeler geliştirilmiştir. Ayrıca, Türkiye’nin behemehâl çözüme kavuşturması gereken acil sorunlarına ilişkin olarak “Öncelikli Eylem Planı (ÖNEP)” hazırlanmış ve çözüme yönelik süreç takvimlendirilmiştir” şeklinde konuştu.

Kabadüz’de MHP ile yürüyecek diye atılan sloganlara ise Şahin; “Az önce ki belirttiğim insana dayalı bütün projelerden Kabadüz ilçemiz ve bütün Ordu halkı fazlasıyla payını alacaktır. Bunlar 1 Kasım’dan sonra verdiğimiz sözlerdir. MHP verdiği sözü her zaman tutmuştur, tutmaya da devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: ORDUMANSET
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.08.2019
Bugün
22° - 27°
Cumartesi
21° - 27°
Pazar
20° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 02.08.2019
İmsak
03:34
Sabah
05:18
Öğle
12:40
İkindi
16:34
Akşam
19:52
Yatsı
21:29
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı