301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Haziran 2015 - Pazartesi 13:42
 
OSKİ ÜNYE İLÇESİNDE KANSEROJEN MADDE İÇEREN ASBEST ANA ŞEBEKE BORULARINI DEĞİŞTİRDİ
Yenilikçi projeleri ve insan sağlığını önceleyen uygulamalarıyla Ordu’da farkını hissettiren OSKİ Genel Müdürlüğü, geçmiş yıllarda kullanılan ve insan sağlığına uygun olmayan eskimişiçme suyu borularını değiştiriyor
Yaşam Haberi


ÜNYE DEVLET HASTANESİ ATIK SULARI ARITMA TESİSİNE BAĞLANDI

OSKİ Genel Müdürlüğü Ünye İlçesinde sürdürdüğü çalışmalar sonucunda, Bayramca ve Karşıyaka Mahallelerinde kanserojen maddeler içerdiği kamuoyunca bilinen asbest ana şebeke borularını,  tüm dünyada kullanılan ve insan sağlığına zararı olmayan yeni su borularıyla değiştiriyor. Ayrıca uzun yıllar su bağlanamamış olan ve vatandaşların kendi imkânlarıyla ihtiyacını karşıladıkları Gürecülü Mahallesine OSKİ ekipleri tarafından içme suyu bağlanıyor. Bunun dışında Ünye’de yakın geçmişte poliklinik hizmetleri vermeye başlayan Ünye Devlet Hastanesi atık suları da, Doğu Arıtma Tesisine bağlandı.

UZUN YILLARDIR İÇME SUYU SORUNU YAŞANAN 60 HANELİ İKİZCE’NİN GAZİLER MAHALLESİNİN İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Ünye İlçesi ile birlikte OSKİ Genel Müdürlüğü çalışmalarını yıllardır içme suyu hasreti çeken İkizce İlçesi Gaziler Mahallesine 3 bin 100 metre, 75’lik Polietilen boru ile içme suyu hizmeti getirdi. İlçede yaklaşık iki hafta önce başlayan çalışmalar, birkaç gün içinde tamamlanarak, 60 haneni bulunduğu ve uzun yıllardır içme suyu sorunu yaşanan İkizce Gaziler Mahallesinde içme suyu sorunu çözülmüş olacak.

İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI KANSOREJAN İÇEREN BORULARI DEĞİŞTİRİYORUZ

OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük çalışmalarla ilgili bir değerlendirmede bulunarak şunları açıkladı: “ Ünye İlçesi Ordu’nun nüfus olarak Altınordu’dan sonra nüfusun en yoğun yaşadığı ilçelerimizden biri. İlçenin bazı mahallelerinde insan sağlığına uygun olmayan asbest içme suyu borularının olduğunu tespit ettik. Bu boruları tüm dünyada kullanılan ve insan sağlığına zararı olmayan PE 180’lik borularla değiştirmeye başladık. Çalışmalar neticesinde Bayramca Mahallesi’nde yaklaşık 3 bin metre, Karşıyaka Mahallesi’nde ise 600 metrelik ana şebeke hattını yeniliyoruz. Yaklaşık 10 gün önce başlayan çalışmalarımızı 1 ay içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Ayrıca İkizce İlçemizde 60 haneni bulunduğu ve uzun yıllardır içme suyu sorunu yaşanan Gaziler Mahallesinde de çalışmalarımıza başladık ve çok kısa bir sürede tamamlamayı hedefliyoruz.

Kaynak: (ORDUMANŞET) - MANŞET MEDYA GAZETE REKLAM YAYINCILIK Editör: ORDUMANSET
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.08.2019
Bugün
22° - 27°
Cumartesi
21° - 27°
Pazar
20° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 02.08.2019
İmsak
03:34
Sabah
05:18
Öğle
12:40
İkindi
16:34
Akşam
19:52
Yatsı
21:29
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı