301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Ekim 2015 - Çarşamba 11:55
 
ORDU'YA 10,8 MİLYARLIK YATIRIM YAPILDI
Ordu’ya sön dönemde 10.8 milyar liralık yatırım yapıldığını söyleyen Kurtulmuş, Alan bazlı destekleri devam ettireceğiz. Kısacası hayata geçen her yatırım sizler içindir. Biz sadece aracıyız. Halka Hizmet, Hakk’a hizmettir. At Binenin Kılıç Kuşananındır.
Siyaset Haberi      Fatsa’da doğalgaz açılış töreninde konuşan Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Ordu ve ülke gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, Ordu’ya ve Türkiye’ye AK Parti sayesinde hayal edilemeyecek hizmetlerin geldiğini belirtti.

Dün Ordu genelindeki 99 tesisin törenini yaptıklarını hatırlatan Kurtulmuş; “Allah ömür verdikçe, hizmetlerimizi sizlerin verdiği güçle, hep birlikte yapacağız. Bu ülkenin ihtiyacı ne varsa yerine getireceğiz. Bir ülke kalkınmasının iki önemli özelliği vardı. Kalkınmada birincisi o ülkede yaşayan insanların hayat kalitesinin yükseltilmesidir. Bunların başında da Sağlık, eğitim, ulaşım ve internet gibi hizmetler vardır. Hayatı kolaylaştırmak için son 12-13 yıl hayal edilemeyecek hizmetler gelmiştir. Bir ülkenin kalkınmışlığının göstergelerinden biri de doğalgazdır. Doğalgaz sadece evler için değil, organize sanayi içinde önemlidir” dedi.

İnternet kullanımının artık birçok noktada bedava hale geldiğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş; “Hayatı kolaylaştıran bu yatırımlar ülkenin kalkınmasına çarpan etkisi yapacaktır” ifadesini kullandı. Ülkenin siyasi istikrarının hükümetin güçlü olmasından geçtiğine vurgu yapan Kurtulmuş; “ Böylece yatırımların daha sağlıklı gelmesi sağlanacaktır. İstanbul’da insanların sağlığını korumak için maske taktığı günleri unutmayalım. Niçin o gün doğalgaz getirmediler. Bu performansı göstermediler. Kaynak niçin bulamadılar. Millet aynı, toprak aynı, kaynak aynı. Peki neden yapamadılar da bugün yapılıyor” şeklinde konuştu.

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş konuşmasını şöyle sürdürdü;

Ekmeğin karneye bağlandığı günleri çok dinlemişsinizdir. Kuyrukları unutmayalım. O günler geride kaldı. Kalkınma güçlü bir irade ile olmuştur. Rahmetli Özal, rahmetli Menderes, rahmetli Erbakan dönemlerinde bu güç vardı ve ülke belirli aralıklarla kalkınmıştı. Kalkınmanın ikinci özelliği de yaygın kalkınmadır. Yani ülkenin farklı bölgelerindeki gelişmelerin her noktada aynı ayda kalkınmasıdır. Bu noktada önemli hamleler yapıldı. Organize sanayi bölgelerinin her yerde olması, üniversitelerin her yer de olması, havalimanlarının olması, devletin elinin her noktada olması yaygın kalkınmadır. Bu memleketi doğudan batıya, kuzeyden güneye geçecek olan hızlı trenler hizmete girmeye devam ediyor. Samsun’a kadar gelecek olan hızlı trenden sonra, Samsun-Bolaman hızlı treni de inşallah hizmete girecek. Türkiye 100-150 yıllık uykusundan yeni uyanıyor. Bu memlekette başarılı ve ufku olan liderler hep ayaklarından çekildiler. Sonrasında 50 yıl geri kaldık. Menderes buna örnek, Özal buna örnek, Erbakan buna örnektir.  3 bin dolardan 10 bin dolarlar seviyesine geldik. Bu milletin ve halkın gücüdür. Siz sözünüzü kuvvetli çıkaracak, biz yolumuzu yürümeye devam edeceğiz. Ordu’ya sön dönemde 10.8 milyar liralık yatırım yapılmış. Sizler zaten açılışları takip ediyorsunuz. Buradan tekrar söylemek istiyorum. Alan bazlı destekleri devam ettireceğiz. Kısacası hayata geçen her yatırım sizler içindir. Biz sadece aracıyız. Halka Hizmet, Hakk’a hizmettir. At Binenin Kılıç Kuşananındır.

Kaynak: Editör: ORDUMANSET
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.08.2019
Bugün
22° - 27°
Cumartesi
21° - 27°
Pazar
20° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 02.08.2019
İmsak
03:34
Sabah
05:18
Öğle
12:40
İkindi
16:34
Akşam
19:52
Yatsı
21:29
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı