301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Aralık 2018 - Salı 18:46
 
ORDU ŞEHİR HASTANESİ NEDEN YAPILMIYOR
Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında konuşan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 14 milyon lira harcanarak yapılan botanik parkın hastane yapılacak diye yıkıldığını ancak hiçbir işlem yapılmadığını belirterek soruna çözüm bulunmasını istedi.
Siyaset Haberi


Ordu’da sorunların çok fazla olduğunu ifade eden MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Örneğin Ordu’da organize sanayi bölgeleri olarak Ünye, Fatsa ve Ordu merkezde 3 tane organize sanayi bölgesi istimlak kararı alındı. Bunun 53 milyon istimlak bedeli halan ödenmediği için yaklaşık 118 trilyonluk yatırım olarak önümüzde duruyor. Bir türlü hayata geçirilmiyor. Sanayi bakanına önceki gün sorduğumda ‘bütçenin yeterli olduğu oranda bakacağız’ dedi. ‘Bakacağız’ olmamalı. Çünkü burada en az 20-25 bin insan ekmek yiyecek, çalışacak, üretecek. Hem Türkiye’ye katma değer yaratacak hem ihracat yapacak hem istihdam yaratacak. Öyleyse bunun bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor. Çünkü Fatsa, Ünye ve Altınordu Ordu’nun adeta lokomotif 3 ilçesi buna özen gösterilmesi gerekiyor.” dedi.    

“Ordu’da 2014 yılında sayın cumhurbaşkanımız tarafından 14 milyon harcanarak bir botanik bahçesi yapıldı ve açılışı gerçekleşti.” diyen MHP Ordu Milletvekili Enginyurt, “ Güzel bir hizmetti takdir ettik, methiye düzdük. Lakin bu yıl içerisinde botanik bahçesi yerle bir edildi, yıkıldı. Yerine şehir hastanesi yapılmasına karar kılındı. Şehir hastanesi kararını saygıyla karşıladık. Çünkü Ordu’nun bir şehir hastanesine ihtiyacı var. Ama maalesef hala arazinin Sağlık Bakanlığı’na devri bile gerçekleşmedi. Arazi üzerinde 100‘ün üzerinde arsa sahibinin tapusu var. İstimlak paraları ödenmiyor. Dolaysıyla şehir hastanemiz bir türlü hayata geçmiyor, geçirilemiyor. Bunun dikkate alınması gerekiyor. Ordu’nun arka ilçeleri dediğimiz Aybastı, Korgan, Kumru, Mesudiye gibi ilçelerimizde sağlık hizmetleri yeterli değil.  Doktorlar adeta yok denecek seviyede. Kadın doğum doktoru yok, çocuk doktoru yok. Dolayısıyla bu hastanelerin biran önce 21. yüzyıla yakışır iktidarın hizmet anlayışına yakışır seviyeye getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.” diye konuştu.  

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ORDU, ŞEHİR, HASTANESİ, , NEDEN, YAPILMIYOR,
Yorumlar
Ordu
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 20.10.2019
Bugün
18° - 21°
Pazartesi
17° - 21°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 20.10.2019
İmsak
05:12
Sabah
06:37
Öğle
12:19
İkindi
15:20
Akşam
17:51
Yatsı
19:10
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Haber Yazılımı