301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Ekim 2015 - Çarşamba 23:12
 
ÖĞRENCİLERE SATRANÇ TAKIMI VE EĞİTİM KİTABI DAĞATILDI
Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte ortaklaşa yürüttüğü “Doğru Hamlede Buluşalım Satranç Eğitimi Projesi” kapsamında öğrencilere satranç takımı ve eğitim kitabı dağıtıldı.
Eğitim Haberi       19 ilçede ki 252 okulda, 10.000 öğrenci ve 452 öğretmen ile doğru hamlede buluşan Büyükşehir Belediyesi, ilk etapta Altınordu ilçesi Altınfındık İlkokulu’nda gerçekleştirdiği törende proje doğrultusunda öğrencilere 336 adet satranç takımı ve eğitim kitabı hediye etti.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Genel Sekreter Dr. Mustafa Çöpoğlu ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay’ınkatıldığı törende Ordu Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Av. Atilla Tatar, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Civelek, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Akarsu, Altınfındık İlkokulu Okul Müdürü Yusuf Akarsu, TSF Doğu Karadeniz Bölge Temsilcisi Zeki Demircan okul idaresi, öğretmenler veliler ve öğrenciler de yer aldı.


OKUL MÜDÜRÜ AKARSU: “336 ÖĞRENCİ SATRANÇ TAKIMI VE EĞİTİM KİTABI ALDI”


Törende konuşmalarını yapan Altınfındık İlkokulu Okul Müdürü Yusuf Akarsu konuşmasında Satrancın öğrencileri için sosyal etkinlik ve zihinsel gelişimlerinde de önemli katkısı olan bir faaliyet olduğunu söylerken: “Öğrencilerimize satrancı sevdirmek ve onların başarılarını artırmak istiyoruz. Gelecekte satranç faaliyetlerini daha etkili sürdürebilecek fırsatları onlara sunmak istiyoruz. Okulumuzda toplam 336 öğrencimize satranç takımı ve eğitim kitabı takdimi yapıldı. Bu katkılarından dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanlığımız olmak üzere, Satranç Federasyonu Başkanlığımıza, Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.


FEDERASYON BAŞKANI TULAY: “EN HEYECANLANDIĞIMIZ PROJE ORDUDA GERÇEKLEŞTİ”

 

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ise Türkiye Satranç Federasyonunun birçok projesinin hayata geçtiğini ancak en heyecanlandıkları projenin bu proje olduğunu belirtti. Tulay konuşmasında: “2014 yılı özel proje ödülünü alan bu proje Kocaeli’nde başladı ve bugün, Ordu’da devam ediyor. Biz Ordu’ya ilk geldiğimizde ve sayın belediye başkanımıza anlattığımızda gerçekten bizi can kulağı ile dinledi ve hemen uygulayalım dedi. Üstelik projeye yeni şeyler ekledi. 23 Nisan Uluslararası Satranç Turnuvası’nın da hemen startını verdi ve 23 Nisan da çok görkemli bir satranç turnuvası yaptık. Ordu’da gerçekten çok güzel bir birliktelik var. Bu güzel proje, çok önceden temelleri atılmış ve bugün üstüne çok güzel bir bina inşa edilen çok güzel bir proje oldu” şeklinde konuştu. Tulay konuşmasını Başkan Enver Yılmaz ve emeği geçen herkese teşekkür ederek tamamladı.


BAŞKAN VEKİLİ ÇORUH: “SOSYAL, KÜLTÜREL VE SPORTİF ETKİNLİKLERİ 

DESTEKLEYECEĞİZ”

 

Toplumun gelişimini sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü etkinliğin öncüsü ve destekçisi olacaklarını belirterek konuşmasına başlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Av. Ahmet Çoruh’da Ordu Büyükşehir Belediyesinin teknik yatırımların banı sıra toplumun gelişimini sağlayacak sosyal, kültürel, sportif ve bilimsel alanlar da her türlü etkinliğin öncüsü ve destekçisi olacaklarını söyledi. Başkan Vekili Çoruh konuşması şöyle sürdürdü: “Bugün de bu projelerden birisini hayata geçiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve diğer proje ortaklarımızla birlikte 2015-2016 eğitim öğretim yılın da toplam birinci sınıfa yeni başlayan 10 bin öğrencimize satranç takımı ve eğitim kitabı dağıtmayı hedef koyduk. Satranç sadece bir oyundan ibaret değildir. Amacımız, bu projeyle birlikte çocuklarımızın ileride, hayatın çeşitli alanlarında karşılaşacakları problemlere, aile hayatlarında, sosyal hayatlarında, iş hayatlarında karşılaşacakları problemlere doğru hamleler yapabilmelerini sağlamak. Projemizin başlangıç sloganı da “Doğru Hamlede Buluşalım”. Bunun gerçekleşebilmesi için bu tür organizasyonları yerine getiriyoruz. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim alanında, sportif etkinlik alanında ve diğer alanlarda desteklerimiz sürecek.”

 

Altınfındık İlkokulu’nda gerçekleşen törende, proje doğrultusunda temsili olarak seçilen bir sınıfa protokol tarafından satranç takımı ve eğitim kitabı hediye edildi.

Kaynak: Editör: ORDUMANSET
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Az Bulutlu
Güncelleme: 23.09.2019
Bugün
- 23°
Salı
- 26°
Çarşamba
14° - 23°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 22.09.2019
İmsak
05:02
Sabah
06:28
Öğle
12:49
İkindi
16:13
Akşam
18:58
Yatsı
20:16
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı