301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Mayıs 2015 - Cumartesi 14:10
 
ÖĞRENCİLER PEYGAMBERİMİZ (S.A.V) İÇİN YARIŞTILAR
İl Müftülüğünce “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Ordu il merkez ve tüm İlçelerinde ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen yarışma öğrencilerden büyük ilgi gördü. Ordu İl genelinde düzenlenen yarışma için sınava 11 bin öğrenci katıldı
Yaşam Haberi


23 Şubat 2015 - 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinden uygulanan “Peygamberimi Öğreniyorum” projesinde bilgi yarışması ilçeler kategorisi yapıldı. Ordu İl Müftülüğü, Ordu Üniversitesi İlahiyat fakültesi ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünce tertip edilen bilgi yarışması Ordu genelinde tüm ilçelerde aynı anda yapıldı. Yarışmaya İl genelinde ortaokul ve Lise kategorilerinde 11 bin öğrenci başvurarak katıldı.
İki farklı düzeyde yapılacak yarışmaların birinci etabı yapıldı…
Proje Orta Okul ve Lise olmak üzere iki farklı düzeyde ve iki kademede uygulanıyor. Birinci kademede bütün ilçelerde uygulanan ve test usulü yapılan bilgi yarışmasında Lise kategorisindeki öğrencilere 80, Ortaokul kategorisindeki öğrencilere de 50 soru soruldu ve her iki kategoriye de 100 dakika süre verildi.
İkinci kademe ise Ordu merkezde sözlü olarak yapılacak. Ancak ilçeler ilk üçe giren öğrencileriyle takım olarak il finaline katılacak ve dereceler takım olarak belirlenecek.
Proje çerçevesinde yarışmada öğrencilerin sorumlu tutulacağı kitapların tamamı İl Müftülüğü ve İlçe Müftülüklerince temin edilerek ücretsiz olarak öğrencilere daha önce ulaştırılmıştı
İl birincisi olan takıma umre ödülü…
İl birincisinin ödül olarak umreye gönderileceği yarışmada dereceye girenlerin ödülleri ise şunlar olacak; İlçelerde yapılan yarışmada birinciye tam altın ve sürpriz hediyeler; ikinciye yarım altın ve sürpriz hediyeler; üçüncüye çeyrek altın ve sürpriz hediyeler.
İl’de Yapılacak Yarışmada birinci olan takım 3 kişi Umreye gönderilecek; İkinciye takım olarak 2 Tam Altın ve sürpriz hediyeler; Üçüncüye yine takım halinde 1Tam Altın ve sürpriz hediyeler verilecek.
24 Mayıs 2015 tarihinde İlçelerin birincilerinin yarışacağı il finali ordu il merkezinde gerçekleştirilecek.
Âlemlere Rahmet Hz. Muhammed (s.av), Peygamberimi Öğreniyorum…
Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi koordinatörlüğünde Fakülte ve İl Müftülüğünce ortaklaşa hazırlanan “Peygamberimi Öğreniyorum” projesi uygulamaya koyuldu. ODÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığı, İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ve Ordu Valiliğinin onayıyla yürürlüğe koyulan işbirliği protokolü doğrultusunda proje çerçevesinde İl genelinde bulunan bütün ortaokul ve lise öğrencileri düzenlenen yarışma için aynı gün ve saatte sınava katıldılar.
ODÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz ÜNAL’ın koordinatörlüğünde yürütülen proje kapsamında düzenlenen yarışmaya ait sorular Prof. Dr. Yavuz ÜNAL ve ekibince hazırlandı.
Bastırılan soru kitapçıkları kuryeler marifetiyle bütün ilçelere ulaştırıldı ve sınav il genelindeki bütün okullarda aynı saatte yapıldı. Adeta merkezi ÖSYM’nin yaptığı merkezi sınavları aratmayan ciddiyet ve nitelikle yürütülen sınav sonunda öğrenciler tarafından optik okuyucuya doldurulan cevaplar soru kitapçıklarını ilçelere ve okullara götüren kurye görevliler tarafından mühürlenip teslim alınarak sınav koordinatörlüğüne teslim edildi. Projede amaç öğrencilerin Hz. Peygamberi tanımaları ve rol model almaları…
Yürürlüğe koyulan projede amaç, “Ordu’da bulunan ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak, değerler eğitimine katkı sağlamak ve öğrencilerin örnek insan Allah Resulünü tanımalarını ve rol model almalarını sağlamaktır” diye tarif edildi.
Tüm zamanların en güzel rol modeli Allah resulü Hz. Muhammed…
Projede hedef olarak şunlara yer verildi “Bir taraftan okuma alışkanlığı kazandırmak, diğer taraftan da değerler eğitimine katkıda bulunmak hedeflenmektedir. Dolayısıyla tüm zamanların en güzel rol modeli olan Allah Resul’ünü öğrencinin, ailesinin ve toplumun gündemine getirmek hedeflenmektedir.”

Kaynak: (ORDUMANŞET) - MANŞET MEDYA GAZETE REKLAM YAYINCILIK Editör: ORDUMANSET
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 16.10.2019
Bugün
14° - 22°
Perşembe
15° - 21°
Cuma
15° - 21°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 16.10.2019
İmsak
05:08
Sabah
06:32
Öğle
12:19
İkindi
15:24
Akşam
17:57
Yatsı
19:16
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı