301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mayıs 2015 - Cuma 16:30
 
ODÜ 6.KARİYER GÜNLERİ YOĞUN KATILIMLA BAŞLADI
Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu ve Ordu İŞKUR İl Müdürlüğü'nün işbirliği ile organize edilen "6. Kariyer Günleri" gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı.
Yaşam Haberi


ODÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mithat Akgün’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen “6. Kariyer Günleri” etkinliğine Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saim Zeki Bostan,  İŞKUR Ordu İl Müdürü İsa Kaymak, iş adamları, akademik ve idari personel, öğrenci ve çok sayıda davetli katıldı.
İş hayatına atılmaya hazırlanan öğrenciler ile iş dünyasının temsilcilerini bir araya getirerek öğrencilerin nitelikli iş gücüne katılımlarına öncülük edilmesi amacıyla düzenlenen "6. Kariyer Günleri" çerçevesinde Ordu’da faaliyet gösteren 57 firma stant açtı.
Açılış töreninde ilk sözü alan Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mithat Akgün, bugüne kadar 10 bin öğrencinin mezun olduğu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda 7 bölüm kapsamında toplam 2979 öğrencinin eğitim öğrenim gördüğünü belirterek program sayısının önümüzdeki dönemde 3 programın daha eklenmesi ile 14’e çıkacağını ifade etti. Bu yıl 57 firmanın katıldığı “6. Kariyer Günleri” çerçevesinde alınacak iş başvuruları ile mezun olacak öğrencilerin istihdama katılımlarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Akgün, etkinliğin hazırlanması aşamasında program ortağı Ordu İŞKUR İl Müdürlüğü ve katılımcı firmalara desteklerinden dolayı teşekkür etti.
İŞKUR Ordu İl Müdürü İsa Kaymak ise konuşmasında Ordu Üniversitesi ile işbirliği içerisinde düzenlenen bu organizasyon sayesinde işveren ve iş arayan üniversite gençliğini buluşturarak gençlere kariyer hedeflerinde destek olmayı amaçladıklarını ifade etti: “İŞKUR olarak üniversitelerle işbirliği içerisinde öğrencilerin kariyer hedeflerini daha iyi yapabilmeleri için firmaların da içinde olduğu organizasyonlara destek olmaya özen gösteriyoruz. Tabiki öncelikle Ordu Üniversitesi’nin ilimize kazandırdığı güçlü mesleklerde yetiştirdiği öğrencilerin ilimizde çeşitli firmalarda değerlendirilmesi doğru kişinin doğru işe yerleştirilmesi en öncelikli hedeflerimiz arasındadır. “
İsa Kaymak konuşmasında ayrıca İŞKUR olarak zorunlu staj eğitimini yapacak öğrencilerin firmalarda işbaşı eğitim programları kapsamında 6 ay süreyle günlük 36,5 TL ücret ile staj yapabilmelerine destek olduklarını da sözlerine ekledi.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ise konuşmasında gençlere seslenerek, mezun olduklarında iş bulabilmeleri için öncelikle kariyer hedeflerini doğru planlar içerisinde yapmalarını ve kendilerini bu yolda geliştirmelerini istedi. Rektör Prof. Dr. Yarılgaç, kariyer planındaki yol haritasını belirleyen her öğrencinin başarıya ulaşacağını söyleyerek bu konuda üniversite olarak her daim desteklerini sürdüreceklerini ifade etti:
“Dünyamızın küreselleşerek küçülmekte olduğu gerçeği hepimizin malumudur ve bu dünyada ulusların kendilerine yer edinmeleri gittikçe zorlaşmaktadır. Ancak evrensel bilgiyle milli değerlerin sentezlendiği milletler var olma savaşında kendilerine yer bulabilmekteler. Üniversiteler de bu gerçeğin farkında her zamankinden daha atak, kendisine güvenen, yenilikçi ve gelişen dünyaya ayak uyduran genç nesiller yetiştirerek, kendi ülkesinin gelişimine yön vermektedir. Ordu Üniversitesi olarak bizler de bu gelişimin dışında kalmadan, düzenlediğimiz kariyer günleri sayesinde üniversitemiz öğrencilerini ilimizin ve ülkemizin işadamları ve insan kaynakları uzmanları ile buluşturuyoruz. Kariyer günlerinin amacı kamu ve özel sektörde hizmet veren girişimcilerin tecrübelerini siz gençlere aktarabilmektir. Bu tür buluşmaların ve tanışmaların gençlerimize gerek staj gerekse mezuniyet sonrası iş bulma konusunda oldukça faydalı olacağına inanıyoruz.”
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve katılımcılar açılış töreninde eğitimden sağlığa, turizmden gıdaya, ahşaptan tekstile kadar birçok alanda faaliyet gösteren firmaların açtığı stantları gezerek yapılan çalışmalar hakkında iş adamlarından bilgi aldılar.

Kaynak: (ORDUMANŞET) - MANŞET MEDYA GAZETE REKLAM YAYINCILIK Editör: ORDUMANSET
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.08.2019
Bugün
22° - 27°
Cumartesi
21° - 27°
Pazar
20° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 02.08.2019
İmsak
03:34
Sabah
05:18
Öğle
12:40
İkindi
16:34
Akşam
19:52
Yatsı
21:29
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı