301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Temmuz 2015 - Cuma 19:05
 
MESİRE YERLERİNİN İÇME SULARI OSKİ TARAFINDAN KONTROL EDİLİYOR
Ordu Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (OSKİ) analiz ve kontrol çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
Sağlık Haberi


OSKİ Genel Müdürlüğü Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanlığı ekipleri içme sularındaki analiz uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek, Ordu’nun içme sularının hijyenik şartlara uygunluğu ve kalite standartlarının sağlanması amacıyla, yaz aylarında vatandaşlar tarafından en çok kullanılan mesire ve piknik yerleri ile karayolu üzerindeki hayrat ve çeşmeleri sık sık kontrol ederek içme sularının uygunluğunu denetim altında tutuyor.

Mobil laboratuvar aracı ile yerinde numuneler alınarak suların analiz değerleri anında test ediliyor. Çalışmaları yerinde gören bölge halkı, Ordu’da daha önce böyle bir uygulamanın olmadığını belirtirken, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve OSKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları ve bu uygulamanın Ordu’ya ilk kez kazandırılmasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

Ordu’nun genelinde 27 mesire noktasında sürdürülen çalışmalarda yaz aylarında en az iki, kış aylarında ise ayda bir kere numuneler alınarak, hayrat ve çeşmeler sürekli olarak denetim altında tutuluyor. Çalışmaların olduğu yerlere “Bu Mesire Yerinin İçme Suyu Analizleri OSKİ Tarafından Yapılmaktadır” yazılı tabelalar koyularak, kurumsal faaliyetler de sürdürülmüş olundu.

FARKLI UYGULAMALARIYLA OSKİ, ORDU’DA FARKINI HİSSETTİRİYOR…

Farklı uygulamalarıyla OSKİ’nin Ordu’da fark yarattığını belirterek, çalışmalarla ilgili açıklamalarda  bulunan OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük ; “Yaz aylarının gelmesiyle birlikte vatandaşlar tarafından sıkça bilinen ve genellikle karayolları üzerinde yer alan çeşme ve hayratlara yaptığımız içme suyu analiz çalışmaları ile birlikte aynı uygulamaları mesire ve piknik alanlarında da sürdürüyoruz. Mobil aracımızla yerinde numuneleri alarak ve numunelerin sonuçlarını anında elde ederek çalışmalarımızı Ordu’nun tamamında hızla sürdürüyoruz. Ramazan ayının bitmesiyle birlikte özellikle gurbetçi vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği mesire alanlarındaki içme suyu çeşme ve hayratlarımız ayda en az 2 kere kontrol edilerek; halka sağlıklı, temiz ve hijyenik içme suyu hizmetini sağlamış oluyoruz” dedi.

Kaynak: (ORDUMANŞET) - MANŞET MEDYA GAZETE REKLAM YAYINCILIK Editör: ORDUMANSET
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.08.2019
Bugün
22° - 27°
Cumartesi
21° - 27°
Pazar
20° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 02.08.2019
İmsak
03:34
Sabah
05:18
Öğle
12:40
İkindi
16:34
Akşam
19:52
Yatsı
21:29
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı