301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mayıs 2015 - Cuma 16:06
 
MAYIS AYI MECLİSİ BUGÜN TOPLANDI
Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısını yaptı.
Gündem Haberi


Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz Başkanlığında gerçekleştirilen bugünkü Meclis Toplantısı; Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği görevine başlayan Av. Ahmet Çoruh’un Divan Üyeliğinden istifa etmesi nedeniyle yerine Meclis Üyelerinden Ertan Bakır’ın getirilmesi ile başladı.
Gündem maddelerine geçmeden önce Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Av. Rabia Gözpınar, TUSELOG projesi kapsamında yurt dışında katıldığı “Aile İçi Şiddet” konulu eğitim programı hakkında Meclis Üyelerine bilgi aktardı. Gözpınar yaptığı sunumda, Ordu Büyükşehir Belediyesi ile İsveç Kalmar Belediyesi, Bursa Osmangazi Belediyesi ve Giresun Belediyesi’nin ortaklığında yürütülen TUSELOG (Türk-İsveç Yerel Yönetimler Ortaklığı) projesi kapsamında, 27-28-29-30 Nisan 2015 tarihlerinde İsveç’in Stockholm kentinde düzenlenen “Aile İçi Şiddet” konulu eğitim programının detaylarını Meclis Üyeleri ile paylaştı.
İmar maddelerinin yoğun olduğu Meclis Toplantısında İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Altınordu ilçesi Orhaniye Mahallesi Boztepe Mevkiinde bulunan 2 adet taşınmazın satın alınması ile yine aynı mevkii de bulunan 1 adet taşınmazın kiralanmasına ilişkin teklifi görüşüldü. Konu hakkında Başkan Enver Yılmaz bir açıklama yaparken, Boztepe’nin zirvesinde yeni bir planlamaya gideceklerini, burada yaklaşık 70 dönüme yakın alanın hissedarlarından devir alındığını söyledi.
Bir diğer gündem maddesinde ise Ordu Büyükşehir Belediyesine ait ihtiyaç fazlası 18 adet elektrikli motorlu bisiklet yapılan yada yapılacak olan park, meydan, cadde ve sokaklarda Emniyet ve Asayiş hizmetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla kullanılmak üzere Ordu Emniyet Müdürlüğüne devredildi.
Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı toplantısı 15 Mayıs 2015 Cuma günü saat 16:00’da yapılacak olan toplantı ile devam edecek.

Kaynak: (ORDUMANŞET) - MANŞET MEDYA GAZETE REKLAM YAYINCILIK Editör: ORDUMANSET
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 16.10.2019
Bugün
14° - 22°
Perşembe
15° - 21°
Cuma
15° - 21°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 16.10.2019
İmsak
05:08
Sabah
06:32
Öğle
12:19
İkindi
15:24
Akşam
17:57
Yatsı
19:16
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı