301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Nisan 2015 - Pazar 14:51
 
ELİMİZ YÜREĞİMİZDE !
Geçtiğimiz aylarda yağan kar yağışının ardından toprak kayması sonucu çöken Neneli Mahallesi Çolakoğlu Mevkiindeki bir evin bahçesine aylardır çözüm üretilemiyor. Yol kenarında bulunan evlerinin çökme korkusunu yaşayan İsmail Hakkı Çelebi, korku ve merak içinde beklediklerini kaydetti.
Yaşam HaberiSakin Şehir Perşembe’nin Neneli Mahallesi Çolakoğlu Mevkiinde, geçtiğimiz ay yağan kar nedeniyle evinin bahçesi yola uçan İsmail Hakkı Çelebi, gazetemize feryat etti. Sorunlarını belediyeye ilettiğini belirten Çelebi, kimsenin yardım eli uzatmadığını söyledi. Çelebi, “En son yağan kardan dolayı evimizin önündeki bahçemiz aşırı yağıştan dolayı alttan geçen yola uçtu. Ben de belediyemize gerekli müracaatları yaptım ve ardından İl Afet Acil Durum Müdürlüğünden gelen Jeoloji Mühendisleri bizim mağduriyetimizin önlenmesi için 35 metre duvar yapılması için rapor tuttular. Bu raporu Büyükşehir Belediyesine göndermişler. Büyükşehir Belediyesi de olayın kendi bölgelerine ait olmadığını, olayın Perşembe Belediyesi’ni ilgilendirdiğini beyan ederek raporu tekrar Perşembe Belediyesi’ne iade etti. Perşembe Belediyesi de buraya duvar yapılması gerektiğini ancak duvarın Perşembe Belediyesi imkânları ile yapılmasının mümkün olmadığını belirterek konuyu tekrar İl Afet Müdürlüğüne geri göndermiştir. Fakat bu güne kadar yapılan tüm yazışmalardan sonra hiçbir çalışma başlatılmamıştır. Bizler korku ve merak içinde bekliyoruz” dedi.
Hayati tehlikemiz var
Kendilerinin gibi iki evin daha mağdur olduğunu belirten Çelebi, “Biz burada üç hane mağduruz. Hayati tehlikemiz var. Acaba yetkililer havaların açmasını mı bekliyor! Duvar ne zaman kimler tarafından yapılacak. Birileri bize sahip çıkıp da duvarınız şu gün yapılacak dese de bizde rahat etsek. Bu durum kimin, hangi makamın sorumluluğunda ise bir an öce duruma el koysun. Yoksa evle beraber bizde yola ineceğiz. O zaman bunun hesabını kim verecek. Bize de yazık değil mi?” ifadelerinde bulundu.

Bizde habercilik gereği vatandaşın bu isyanını ve çözüm arayışını duyurarak sorunun  çözümüne katkı sağlamak ve kimsenin malına canına zarar gelmeden  sıkıntının giderilmesini artık bu insanların rahat ve huzurlu bir şekilde evleride yaşamlarını idame etmelerini diliyoruz.

Kaynak: (ORDUMANŞET) - MANŞET MEDYA GAZETE REKLAM YAYINCILIK Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.08.2019
Bugün
22° - 27°
Cumartesi
21° - 27°
Pazar
20° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 02.08.2019
İmsak
03:34
Sabah
05:18
Öğle
12:40
İkindi
16:34
Akşam
19:52
Yatsı
21:29
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı