301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Nisan 2015 - Cumartesi 22:52
 
Ekonomi Gazetecileri, Ordu’ya Hayran Kaldı
Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun, Ordu’nun bir turizm kenti olması yönünde başlattığı tanıtım faaliyetleri kapsamında yaptığı davet üzerine Ordu’da düzenlenen “Ekonomi Gazetecileri Karadeniz Zirvesi” bugün başladı.
Gündem Haberi


 Karadeniz Bölgesinde ilk defa Ordu’da gerçekleştirilen “Ekonomi Gazetecileri Kardaeniz Zirvesi”ne, merkezi İstanbul’da bulunan Ekonomi Gazetecileri Derneği Genel Başkanı Celal TOPRAK, yönetim kurulu üyeleri, ulusal gazetelerin ekonomi yazarları, ekonomi uzmanları ve ulusal televizyonların ekonomi editörleri katıldı.

“Ekonomi Gazetecileri Karadeniz Zirvesi”nin ilk günü, Boztepe’deki tesislerde düzenlenen kahvaltı programı ile başladı. “Ekonomi Gazetecileri Karadeniz Zirvesi”ne katılan gazetecilerle kahvaltı programında bir araya gelen Vali İrfan Balkanlıoğlu, Türkiye’nin önde gelen ekonomi gazetecilerini Ordu’da ağırlamaktan, misafir etmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

“Bu etkinlik, bizim Ordu’yu tanıtma projemizin bir parçasıdır” diyen Vali Balkanlıoğlu, “Ulusal gazetelerin ekonomi yazarları, ekonomi uzmanları ve ulusal televizyonların ekonomi editörlerini ilimizde ağırlıyoruz. Türkiye’de, Karadeniz Bölgesi yeni yeni turizm destinasyonuna girdi. Vatandaşlarımız da iç turizm anlamında Karadeniz gezisi yapıyorlar. Ama onların aklına ilk gelen Ordu değil malesef. Ordu, Karadeniz’deki bütün güzelliklerin özetidir. Ordu’da her şey var. Ama yeterince tanınırlılığı olmadığı için insanlar Karadeniz’i gezmeye gitmek istiyorum dediğinde ilk etapta hemen Ordu aklına gelmiyor. Biz işte bunu sağlamaya çalışıyoruz. Ordu’nun güzelliklerini gazetecilerin gözüyle görüp, çalıştıkları basın-yayın organlarında işledikleri zaman Türkiye’de bir Ordu’yu görme merakı uyansın. Turizm gelişsin, halkımızın gelirleri artsın, rahat geçinsinler, göç önlensin. Bu etkinlik Ordu’nun tanıtımına katkı sağlayacaktır. Bugün burada 50’ye yakın gazeteci arkadaşlar var. Ordu’nun mümkün mertebe bu 2 günlük süre içinde Ordu’nun gezmeye, görmeye değer en önemli noktalarını kendilerine göstermeye çalışacağız. Aslında 2 günlük zaman yetersiz. Ordu’yu tam anlamıyla kavramak için en 1 aylık zaman gerekir. Ordu’yu tanıtmaya yönelik bu tür çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, Mayıs ayında Arap medyasının önde gelen kuruluşlarının temsilcilerini Ordu’ya davet ederek, Körfez ülkelerine Ordu’yu tanıtacaklarını sözlerine ekledi.      

 “Ekonomi Gazetecileri Karadeniz Zirvesi”ne katılan ekonomi gazetecileri, Boztepe’deki kahvaltı programının ardından, Altınordu ilçesi Akyazı Mahallesindeki Mavi Bayrak’lı Halk Plajında incelemelerde bulundu.

Ekonomi gazetecileri daha sonra sırasıyla Altınordu ilçesi Bayadı Mahallesi sınırları içinde yer alan antik Kurul Kalesi’ni, Taşbaşı Mahallesindeki Menekşe Sokak ve eski Kiliseyi, Karaoluk Mahallesinde bulunan Çiseli Şelalesi’ni, Fatsa ilçesi Bolaman Mahallesinde bulunan Haznedaroğlu Konağı’nı, Perşembe ilçesi Çaytepe Mahallesinde bulunan Yason Burnu’nu ve eski Kiliseyi gezerek, incelemelede bulundu.

  Ordu’daki bazı turistik ve tarihi mekanları gezen ekonomi gazetecileri, Ordu’nun muhteşem bir doğaya, tabiata ve güzelliğe sahip olduğunu ifade ederek, Ordu’nun tanıtımına her türlü desteği ve katkıyı vereceklerini dile getirdiler.

“Ekonomi Gazetecileri Karadeniz Zirvesi”nin ikinci gününde, ekonomi gazetecilerine, Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından Ordu’yu tanıtıcı bir sunumda bulunulacak.

                                                                                         

Kaynak: (ORDUMANŞET) - MANŞET MEDYA GAZETE REKLAM YAYINCILIK Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.08.2019
Bugün
22° - 27°
Cumartesi
21° - 27°
Pazar
20° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 02.08.2019
İmsak
03:34
Sabah
05:18
Öğle
12:40
İkindi
16:34
Akşam
19:52
Yatsı
21:29
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı