301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 11:02
 
DİJİTAL MAMOGRAFİ CİHAZI KURULDU
Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, Ordu Devlet Hastanesi’nde son sistem “Dijital Mamografi Cihazı” kurulumu yaparak Orduluların hizmetine sundu.
Sağlık Haberi


Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, Ordu Devlet Hastanesi’nde son sistem “Dijital Mamografi Cihazı” kurulumu yaparak Orduluların hizmetine sundu.

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden temin edilen Dijital Mamografi cihazının Ordu Devlet hastanesine kurulumu yapılarak Orduluların hizmetine sunuldu.

Cihazın temini ve kurulumu için İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz’a Hastane adına teşekkürlerini sunan Başhekim vekili Tuğçe Mutlu yaptığı açıklamada; “Hastanemize kazandırılan Dijital Mamografi cihazı ile tetkik amaçlı çekimler yapılmaktadır. Orduda daha önce yapılamayan ve sevk etmek zorunda kaldığımız –spot –aksilla –magnifiye çekimlerini ise artık bu cihaz sayesinde yapabiliyoruz. Cihazın hastanemize kurulması ile mamografi randevu süresi en aza indirilmiş olup çekilen sonuçlar anlık olarak hekimin ekranına düşmektedir. Cihazın teminini bizlere sağlamış olan İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz’a Hastanemiz adına teşekkür ederim” dedi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz ise Devlet Hastanesi bünyesine kazandırılan Dijital Mamografi cihazı hakkında yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; “Devlet Hastanemizin ihtiyacı üzerine yeni cihaz temininde bulunarak hastanemizin büyük bir eksiğini daha gidermiş bulunmaktayız. Teminini Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nden yapmış olduğumuz bu cihaz, meme hastalıklarının teşhisinde ve meme kanseri taramasında en önemli tanı yöntemidir. Çekimini daha önce yapamadığımız ve il dışı sevk gerektiren –spot –aksilla –magnifiye çekimlerini de artık bu cihaz sayesinde ilimizde gerçekleştirebileceğiz. Cihazımızın düşük doz ile yüksek kalite görüntüleme sağlayabilmesi ise hastalarımızın daha az radyasyon almasını sağlamaktadır. Eski cihazımızda çekilen görüntülerin hekimin ekranına düşmesi uzun bir süre almaktaydı, bu cihazımız ise çekilen görüntüyü anlık olarak hekimimizin ekranına aktarmakta olup bekleme süresini en aza indirmektedir. Yeni cihazımız klasik mamografiden farklı olarak tanısal üstünlük sağlamakta olup Hastanemizin bu alanda sunmuş olduğu tıbbi hizmet kalitesini de arttırmış oldu. Ordu iline Dijital Mamografi cihazını sağlamış olan Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğüne teşekkür eder, Ordu halkına sağlıklı günler dilerim.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: DİJİTAL, MAMOGRAFİ, CİHAZI, KURULDU,
Yorumlar
Ordu
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.10.2019
Bugün
14° - 21°
Salı
15° - 22°
Çarşamba
15° - 22°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 14.10.2019
İmsak
05:07
Sabah
06:31
Öğle
12:20
İkindi
15:26
Akşam
17:58
Yatsı
19:17
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı