301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Mayıs 2015 - Perşembe 00:22
 
DENİZLER ÇOĞALIYOR, MÜCADELE BÜYÜYOR
Emek Partisi İl Başkanı Hikmet Poyraz, Deniz Gezmiş ve arkadaşların idam edilmesinin yıldönümünde Tahıl Pazarı’nda yaptığı basın açıklamasında, idam edilenlerin yaşadığını ama idam edenlerin unutulduğunu söyledi.
Siyaset Haberi


Tahıl Pazarı’nda Emek Partisi’nin basın açıklamasına HDP milletvekili adayları, KESK yöneticileri de destek verdi. “Hüseyin, Yusuf,  Deniz; Sürüyor, Sürecek Mücadelemiz” sloganının atıldığı basın açıklamasında EMEP İl Başkanı Poyraz şunları söyledi. “ 6 Mayıs 1972, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın bedeninin yok edildiği, düşüncelerinin ve inançlarının büyüdüğü, çoğaldığı gün. Bağımsızlık, demokrasi ve sosyalizm inancıyla halka bağlılığın örnekleri olan canlarımız bugünkü mücadeleye yol gösteriyorlar. Özverinin, mücadelenin, dayanışmanın adı oldular. Denizleri kurtarmak için Kızıldere’de kendilerini ölüme atan Mahirleri nasıl unutabiliriz.  Mahirler, İbrahimler, Denizler halka ve devrime inançlarıyla yaşamaya devam ediyor. Bugün Denizlere idam kararı verenlerin kaçı anımsanıyor. Mahirleri, Kaypakkayaları katledenleri anımsayan var mı? Ama halkı için canlarını verenler hala yaşıyor… Bugün Denizlerin idamını onaylayanlar da lanetleniyorlar… Bugün Denizleri anmak, bağımsızlığa, demokrasiye, sosyalizme inanmakla olur. Kimileri Denizlerin çarpıtarak onların devrimci özelliklerini yok etmeye çalışmaktalar. Ama boşuna çabalıyorlar. Denizler, işçilerin birliği, halkların kardeşliği demektir.”

            Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam sehpasında yaptıkları konuşmanın da vurgulandığı açıklamada, Poyraz, “Bizler, bugünün devrimcileri olarak, söz veriyoruz ki, onlar gibi işçilerin, emekçilerin hak ve özgürlükleri; insanların inançlarına ve kimliklerine saygı; bağımsızlık, demokrasi, sosyalizm için mücadeleden vaz geçmeyeceğiz. Türkiye halkları Denizleri sahiplenecek, unutmayacak.” dedi.

Kaynak: (ORDUMANŞET) - MANŞET MEDYA GAZETE REKLAM YAYINCILIK Editör: ORDUMANSET
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 22.09.2019
Bugün
12° - 18°
Pazartesi
- 19°
Salı
- 23°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 22.09.2019
İmsak
05:02
Sabah
06:28
Öğle
12:49
İkindi
16:13
Akşam
18:58
Yatsı
20:16
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı