301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Mayıs 2015 - Pazartesi 21:51
 
BASIN AÇIKLAMASI
Birliğimize bağlı SB-ODÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Ahmet KAYA, 7 Mayıs 2015 tarihinde saat 14:30’da odasına gelerek medikal firma yetkilisi olduğunu söyleyen M.K. tarafından görevi başında fiili saldırıya uğrayarak darp girişiminde bulunmuş, tehdit ve hakaretlere uğramıştır.
Sağlık Haberi


Araya giren güvenlik personeline de saldıran saldırgan diğer personelin de devreye girmesiyle etkisiz hale getirilmiş ve olayın daha büyük sonuçlara yol açması engellenmiştir.
Bir yandan hayat kurtarma mücadelesi verirken bir yandan da şiddete maruz kalarak hayatlarını kaybetme riskiyle görev yapan tüm sağlık çalışanları adına son derece üzüntülü olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Bir hukuk devleti olan ülkemizde vatandaşların sorunlarını çözümünü şiddetle aramak yerine hukuk dışına çıkmadan şikâyetlerini ve taleplerini yetkili mercilere iletmeleri gerektiğini hatırlatmak isteriz.
Ordu halkına daha nitelikli sağlık hizmeti sunabilme gayretiyle fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik bu tür çirkin davranışlar bizimle birlikte Ordu kamuoyunun da büyük tepkisini çekmektedir. Güzel ilimizin bu tür çirkin olaylarla anılmaması için çaba harcayan tüm kurumlara ve duyarlı vatandaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.
Yaşadığımız bu hellim olayla ilgili olarak gerekli yasal işlemleri başlatarak konunun takipçisi olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Ordu İli Kamu Hastaneleri Birliği olarak bir kez daha kıymetli yöneticimize yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Kaynak: (ORDUMANŞET) - MANŞET MEDYA GAZETE REKLAM YAYINCILIK Editör: ORDUMANSET
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.08.2019
Bugün
22° - 27°
Cumartesi
21° - 27°
Pazar
20° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 02.08.2019
İmsak
03:34
Sabah
05:18
Öğle
12:40
İkindi
16:34
Akşam
19:52
Yatsı
21:29
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı