301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Nisan 2015 - Cuma 22:56
 
ADRESİNİZ KAPINIZDA…
Ordu Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na bağlı Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak; adres karmaşasını önlemek, vatandaşların adres kaynaklı sorunlar yaşamasının önüne geçmek için il genelinde adres birliğini oluşturma çalışmalarının ilçe belediyelerin katkı ve katılımlarıyla, Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından sürdürüldüğü belirtildi.
Yaşam Haberi


Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
“İkamet ettiğimiz yerin adresi çok önemlidir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) ile birlikte artık tüm nüfus iş ve işlemleri nüfusa dayalı olarak yönetilmektedir. Okul kayıtları, seçmen kütükleri, abonelik iş ve işlemleri adres bilgisi üzerinden yürütülmektedir. Zaten son derece önemli olan adres bilgilerinin doğruluğu Tebligat Kanunu’nda yapılan değişiklikten sonra çok daha büyük bir önem kazanmıştır. Tebligat Kanunu’na göre adrese gönderilen bir belge tebliğ edilmiş sayılmaktadır. Adresinizdeki en ufak bir hatada bile bürokratik işlemlerden dolayı pek çok sıkıntı ile karşılaşabilirsiniz.
Peki, adresimizi biliyor muyuz? Bildiğimizi sandığımız adreste mi oturuyoruz? Elektrik faturasında yazan adresimiz mi, su faturasında yazan adresimiz mi doğru?
Hızla büyüyen kentimizde adres karmaşasını önlemek, hemşerilerimizin adres kaynaklı sorunlar yaşamasının önüne geçmek için, il genelinde adres birliğini oluşturma çalışmaları; İlçe belediyelerimizin katkı ve katılımlarıyla, Büyükşehir Belediyemiz Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülmektedir.
Adres ve numaralama çalışmalarının önemli ve en çok görünür bir başka boyutu olan kapı numaralarının yerine takılması (tabelalama) çalışmalarında ilk somut sonuçlar alınmaya başlanmıştır.
Tabelalama çalışmaları kapsamında; Ulusal Adres Veri Tabanı Adres Kayıt Sistemi’nde yer alan kapı numaraları tek tek tespit edilerek, her bir binanın adresinin yer aldığı "Dış Kapı Numaraları" hazırlanıyor. Her bir binaya ait eşsiz ve sadece o binaya özgü olarak hazırlanan kapı numaralarının yerlerine takılmasıyla hemşerilerimizin adresleri artık kapısında oluyor. Her türlü hizmeti ayağınıza getirmek için yoğun bir çaba harcayan Büyükşehir Belediyemiz, böylece “adresinizi kapınıza getirmiş” oluyor.
Tabelalama çalışmalarına ilk olarak Perşembe ilçemizden başlanılmış olup, Perşembe ilçemizin 7 merkez mahallesinde yer alan 3.517 binanın dış kapı numaraları (Adres Bilgi Kartları), 2 numarataj saha ekibimizin 21 gün süren yoğun çalışmaları sonucunda yerine takılmıştır. Bu çalışmanın tamamlanmasından sonra adreslerini öğrenmek isteyen hemşerilerimizin yapmaları gereken tek şey, kapılarına takılan tabelalara bakmak olacaktır.
Sene başında hazırlanan iş programı doğrultusunda tüm ilçelerimizdeki tabelalama iş ve işlemlerine ilişkin tespit ve hazırlık çalışmaları devam etmektedir.”

Kaynak: (ORDUMANŞET) - MANŞET MEDYA GAZETE REKLAM YAYINCILIK Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Az Bulutlu
Güncelleme: 23.09.2019
Bugün
- 23°
Salı
- 26°
Çarşamba
14° - 23°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 22.09.2019
İmsak
05:02
Sabah
06:28
Öğle
12:49
İkindi
16:13
Akşam
18:58
Yatsı
20:16
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı