301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Ağustos 2015 - Salı 12:15
 
2015 ürünü fındık fiyatının serbest piyasada 12 liradan işlem gördü.
Yılın ilk fındıkları bugün pazara inerken, açılış fiyatı ise 12 lira olarak başladı.
Ekonomi Haberi


Piyasada 2015 ürünü fındık tüccar ve manavlarda 12 liradan sezona başladı. Bugünden itibaren piyasa yeniden canlanmaya başladı. İlk fındıklar bugün pazara inerken, açılış fiyatı ise 12 lira olarak şekillendiği ifade ediliyor.
Uzmanlar, 12 liralık fındık fiyatını suni gördüklerini, kısa sürede artış göstererek 15 lira seviyesine ulaşmasını beklediklerini ifade de bulunarak, bu yıl Türkiye sezona stoksuz giriyor. Yine tahmini rekolte de öyle söylendiği gibi 700 bin ton civarında değil, 500 bin ton civarında rekolte beklediklerini. Hem stoğun olmaması, hem de rekolte düşüklüğü nedeniyle piyasada çok ciddi fındık ihtiyacı doğacağını. Fiyat belki bugünlerde olmasa da önümüzdeki dönemde hızla artacağını. Fiyatın, ekim ayına doğru 15 liraya ulaşacağını tahmin ettiklerini ifade ediyorlar.
Fındık üreticilerinden pazara az miktarda fındık indirmelerini isteyen uzmanlar ; Fındık ürününün yüzde 50'si ağustos, eylül ve ekim ayı ortasına kadar olan süreçte pazara inmekte. Fazla miktarda inen fındığın fiyatı da haliyle düşük olmakta. Üreticilerimize çağrımız, az miktarda pazara fındık indirmeleri yönünde. Yine kesinlikle emanete fındık vermesinler. Eğer pazara ihtiyaçları kadar fındık indirirlerse fiyat hızla yükselecektir. Bunda da kendileri karlı çıkacaklardır. Dediler ve fındık fiyatının seyrini üreticinin tavrının belirleyeceğini ifade ettiler.
Üretici fındığını kesinlikle pazara indirmemeligeçen yıl yapılan yanlışın bu yıl da yapılmaması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, Eğer bu yıl da aynı süreç yaşanırsa fiyat ister istemez aşağıya inecektir.
Lütfen siz değerli üreticiler fındığınızı pazara erken indirerek emeğinizi ve kazancınızı ziyan etmeyin,uzmanların da belirttiği gibi biraz bekleyin fındık değerini bulunca pazara indirerek kazançlı çıkın..

Kaynak: (ORDUMANŞET) - MANŞET MEDYA GAZETE REKLAM YAYINCILIK Editör: ORDUMANSET
 
Etiketler:
Yorumlar
Ordu
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.08.2019
Bugün
22° - 27°
Cumartesi
21° - 27°
Pazar
20° - 29°
Ulusal Gazeteler
Ordu

Güncelleme: 02.08.2019
İmsak
03:34
Sabah
05:18
Öğle
12:40
İkindi
16:34
Akşam
19:52
Yatsı
21:29
Arşiv Arama
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı